chirpily فوتبال خبرنگار فوتبال پخش زنده مسابقه های فوتبال

chirpily: فوتبال خبرنگار فوتبال پخش زنده مسابقه های فوتبال شبکه ورزش نیس پاری سن ژرمن واتفورد

گت بلاگز بین‌الملل تظاهرات ایتالیایی‌ها در حمایت از روزنامه‌نگاران ترکیه‌ای

در آستانه روز جهانی مطبوعات و زندانی بودن بیش از صد و شصت روزنامه نگار در ترکیه، شهروندان ایتالیایی با تظاهرات در برابر مجلس نمایندگان این کشور، خواستار احت

تظاهرات ایتالیایی‌ها در حمایت از روزنامه‌نگاران ترکیه‌ای

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از شبکه تلویزیونی رای نیوز ، صد و شصت و هفت روزنامه نگار ترکیه ای در بازداشت بسر می برند. در همین زمینه و به دعوت فدراسیون ملی مطبوعات ایتالیا و تعداد زیادی از دیگر انجمن های فعال در زمینه رسانه، تظاهراتی در برابر ساختمان مجلس نمایندگان این کشور در حال برگزاری هست. تظاهر کنندگان خواستار احترام گذاشتن به حقوق مطبوعات هستند.
در همین زمینه، گزارشگر شبکه در گزارشی از محل برگزاری تظاهرات، گفت هنوز تعداد زیادی از روزنامه نگاران در ترکیه در بازداشت بسر می برند. به همین علت، تعداد زیادی از شرکت ها و نهادها از فدراسیون ملی مطبوعات ایتالیا گرفته تا تعداد قابل توجهی از این نوع فدراسیون ها، در آستانه سوم ماه مه سال 2017 میلادی یعنی روز جهانی آزادی مطبوعات، تصمیم گرفتند تظاهرات کنند. با آزادی گابریئله دل گرنده روزنامه نگار، مستند ساز و نویسنده جوان ایتالیایی بازداشت شده است در ترکیه، ماجرای او به شیوه مناسبی حل شد، ولی هنوز هم پرسشها انتقادی زیادی باقی مانده هست. آیا که هنوز تعداد زیادی از وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران، در ترکیه بازداشت هستند و در زندان بسر می برند. روزنامه نگاران دیگری نیز از دیگر کشورها وجود دارند که در زندان های ترکیه در بازداشت بسر می برند.

عبارات مهم : ترکیه

گزارشگر شبکه ادامه داد، به همین علت، اعضای تعداد زیادی از نهادها امروز در این تظاهرات شرکت کردند تا به این اقدام های ترکیه اعتراض کنند.
ریکاردو نوری سخنگوی عفو بین الملل در ایتالیا که در سال های اخیر بطور شخصی در مبارزات جهت آزادی مطبوعات و حقوق بشر حضور داشته هست، راجع به چگونگی شرایط، بعد از آزادی دل گرنده، گفت: بر اساس تقسیم بندی ها، ترکیه از جمله کشورهایی است که بیشترین تعداد روزنامه نگاران زندانی را در دنیا دارد. بنابراین، آزادی دست یابی به اطلاعات در خیلی از کشورها از جمله مصر، بنگلادش و تعدای از کشورهای آفریقایی، رعایت نمی شود. علاوه بر این، تعداد زیادی از روزنامه نگاران در درگیری ها، مانند درگیری های سوریه کشته می شوند. ولی از سوی دیگر، کشورهایی مانند کشور ما وجود دارند که عنوان می کنند، آزادی اطلاعات از جمله ارزش های والایی است و روزنامه نگاری یک جرم نیست. ولی در بخشی دیگر، دولت هایی وجود دارند که بر تصویر این عنوان فکر می کنند. به همین علت، فشارها باید بر کشورهایی که روزنامه نگاران را به علت انجام دادن کار خودشان، زندانی می کنند، زیاد کردن پیدا کند. فشارها باید از سوی جوامع مدنی، انجمن ها و نیز موسسه ها اعمال شود.
گزارشگر شبکه افزود، در این زمینه هشداری به مجلس نمایندگان ایتالیا و نهادهای فراملی داده خواهد شد تا اینکه در خصوص عنوان آزادی اطلاعات در ترکیه، یک حساسیت نهادی در این کشور وجود داشته باشد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ترکیه | ایتالیا | بازداشت | مطبوعات | ایتالیا | روزنامه | مطبوعات | روزنامه نگار

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog